Afraid.org free Dynamic & Static DNS Hosing

Textzone’da afraid.org‘un sözü geçmiş. Güzel bir nimet olması dolayısıyla biraz da ben bahsetmek isterim. DNS mekanizmasindaki pozisyonu itibariyle yaptığı şeyin adı tam olarak nedir bilemiyorum, fakat tüm alanlarım afraid.org un ns’lerini kullanıyor. Gerçi kendilerini şöyle tanımlamışlar ya varın buradan adını siz koyun:

Afraid.org: Free DNS Hosting, Dynamic DNS Hosting, Static DNS Hosting, subdomain and domain hosting

  • Örneğin hostu değiştirdiğimde yeni host’un ns’ini girmeme gerek kalmadan afraid’den A kaydını güncelliyorum yeni host kısa sürede geçerli oluyor.
  • Alan adınız altında istediğiniz kadar subdomain tanımlayıp istediğiniz yönlendirmeyi yapabiliyorsunuz.
  • Dinamik (başlıkta sözü geçen nane, dynDNS adıyla bilinen popüler bir de güncelleyicisi de var) DNS desteği ile bir subdomain’i istedğiniz bir host ile ilişkilendirebiliyorsunuz. örneğin ofis.tankado.com gibi.
  • Afraid’de kullandığınız alan adını paylaşıma açarak (private’dan çıkartıp) diğer insanların kendi alan adınız altında subdomain tanımlayarak kendi host’larında kullanmalarını sağalayabilirsiniz. Benzer mantıkla sizinde halihazırda bu şekilde kullanabileceğiniz yüzlerce alanadı kullanılabilir durumda.
  • URL yönlendirmeyi bir subdomain ile yapabilirsiniz.
  • Her türlü DNS entry’sini tanımlayabileceğiniz bir yönetim ekranı mevcut.
  • Backup DNS dediği şey ile de tam emin değilim ama yedek bir DNS’e sahip olabiliyorsunuz. Adraid ana DNS hizmetini verirken Hosting’inizin DNS’ini acil durumlar için  bir kenarda tutabiliyorsunuz.

Yazan: Tankado

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.