Hepsiburada ile ve Victor U2 deneyimi

hepsiburada.com

Hepsiburada’dan telefon alınır mı?

Bu yazıyı Hepsiburada.com’a söz verdiğim için yazıyorum. Hepsiburada’nın sözde kolaylıklarının aslında öyle olmadığını arka plandaki işleyişinin ne kadar beceriksiz ve müşteriyi umursamayan bir zihniyetle yürütüldüğünü afişe etmek istedim. Ürünü satana kadardır tüm sloganlar, şöyle iyi müşteri ilişkilerimiz var felan. Şikayet portallarındaki ve forumlardaki şikayetler de Hepsiburada.com’un aslında söylediği kadar müşteri dostu olmadığını gösteriyor.

Ne yaşadım?

Mayıs 2015’de satın aldığım iki aylık telefonun Victor U2’yi dokunmatiğinde yaşadığım sorun nedeniyle aldığım firmaya, Hepsiburada.com’a gönderdim. Kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı garanti kapsamında yapılacağı bilgisi ancak 25 gün sonra gelebildi. Hepsiburada.com telefonu önce Arena Bilgisayara göndermiş onlarda 10 gün beklettikten sonra ithalatçı firma olan İnselberg A.Ş’e göndermiş. İnselberg’in telefonu “inceleniyor” durumundan çıkartım onarması da bir 20 gün sürmüş. Sonuç olarak telefonum tam 45 gün sonra kablo ve şarj aleti eksik olarak elime geçti.

Peki bitti mi ? bitmedi tabiki!

Malesef 2 aylık kullanıma sahip telefon geriye 100 yaşındaymış gibi geldi. Kasanın üst yarısı perişan durumda. LCD ve touch’ı değişmiş. Bunu kasanın etrafındaki kırıklardan, yanık (tocuh sıcak hava uygulayarak sökülüyor) ve yapışkan artıklarından dolayı söylüyorum.

 

İlk başta 45 gün telefonsuz kalmanın verdiği ders ile bu şekilde kullanmayı içime sindirdim. Ne de olsa kılıf ile kullanıyorum ve işlevlerinde bir sıkıntı yoktu. Fakat hemen ardından telefonun batarya bölümündeki etiketteki siliklikler dikkatimi çekti, işlem sırasında tiner teması ile etiket zarar görmüştü. Paranoyaklık ya telefonun IMEI ve S/N numaralarını faturam ile karşılaştırayım dedim. Tahmin ettiğim gibi telefon bana ait değil. İşte bu çok büyük bir sorun.

Neden büyük bir sorun?

Biliyorsunuz telefonun sahip olduğu IMEI numarası kişiye özeldir. Telefon ile bir suç işlendiğinde ilk bulacakları şey IMEI numarası üzerinden fatura sahibidir. Yani adınıza kayıtlı bir telefon varsa bu IMEI numarasından anlaşılır. Tahmin ettiğim gibi IMEI numarası başkasına kayıtlı olan telefonu bana, benimkini de bir başkasına göndermişler. Bunun yanlışlık eseri olduğunu düşünmek istiyorum. Diğer taraftan cihazı tamir etmeyi beceremeyip bana hurdalar arasında bir telefon da göndermiş olabilirler. İşte Inselberg teknik servisinin çalışma şeklini görüyorsunuz, tek parça ürünün sevk ve idaresini yapmaktan acizler. Hem telefon kasasını perişan et hem de başkasını telefonunu gönder.

Peki sonra ne oldu?

Dönelim Hepsiburada.com’a durumu ilettikten sonra telefonu göndermemi istediler. Gönderdim ve bir hafta sonra telefonun akıbetini sormak için bir ticket açtım. Gelen cevap “Telefonunuzun durumu inceleniyor”. Bir hafta sonra 2 kez daha sordum aynı cevap. IMEI numarası adıma kayıtlı olan telefonun nerede olduğu, sorunun çözümü için ne gibi bir süreç işletildiği ile ilgili tüm ticket’larıma aynı cevap geldi. “Telefonunuzun durumu inceleniyor”

Hepsiburada ile çözemeyeceğimi anladım?

Aradan geçen 2 aylık zaman zarfında telefon üzerindeki yasal sorumluluğumu geri bırakmak ve durumu anlatan resmi bir kayıt elde etmek için BİMER üzerinden ilgili firma adına (Hepsiburada.com) bir şikayet ve suç duyurusu talebi açtım. Bunu da firmaya ilettim. Enteresandır ki yine umurlarında olmadı, her ticket ile durumu en baştan anlatmak zorunda kaldığım sözde çözüm gayreti gösteren müşteri temsilcileri ile diyaloglarım sertleşmek zorunda kaldı. Sert yapmanın çözüme bir fayda sağlamadığını da hepsiburada.com ile deneyimlemiş oldum.

Nasıl çözüldü?

Dediğim gibi 2 ayı aşkın hepsiburada.com telefon maceram benim lehime 1 adım ileriye gidemedi. Burada hepsiburada.com müşteri destek ve satış sonrası hizmet kalitesinin yerlerden süründüğü yorumunu rahatlıkla yapabilirim. Yazışmalarımı bu sayfanın sonuna ekleyeceğim. 70. güne geldiğimizde bir dosya hazırlayarak durumu ilçemde bulunann tüketici hakem heyetine ilettim. Bunun mesajını da malum firmaya ilettim. İki gün sonra 70 küsür gündür çözülmeyen ve herhangi bir akıbet bilgisi verilmeyen sorunumun çabucak para iadesi yapılarak çözülmüş oldu.

Para iadesinden sonra ne yaptım?

Yukarıda bahsettiğim IMEI numarası ile ilgili yasal durum için herhangi bir geri dönüş alamadım. Telefonum ile işlenecek herhangi bir suç durumunda fatura sahibi olarak mesuliyet almamak için BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) ‘nın çalıntı ve kayıp telefon ihbar hattı 0 312 294 94 94 numaralı telefonu arayarak IMEI numaramı vererek telefonumun kullanıma kapatılması talimatını verdim.

Peki neden Victor U2?

Her satınalmada olduğu gibi telefon satın alırken ki yaklaşımım da minimalistlik üzerine. Sırf marka olmasından dolayı aynı güce sahip bir cihaza 2 katı 3 katı para vermek bir nevi marka bağımlılığıdır. Paranın eğer kıymeti varsa her kuruşunun neye karşılık geldiğini mantıklı olarak izah edilebiliyor olması gerekir. LG iyidir Samsung da iyidir veya Sony en iyisidir. Peki neye göre kardeşim? Aynı chipset aynı işlemci aynı nokta aralığı vs. Tabiki farklar olacaktır ama sırf bilinen bir marka olduğu için aynı özelliklere 2,3 kat daha fazla para ödemek de akıllı insan işi değil. Neyse bu konu bir yerde zevk ve beğeni konusu da aynı zamanda.

Victor U2 mükemmel bir telefon mu?

Fiyat performans dengesine göre evet. Ama satış sonrası hizmeti işin içine katarsanız kesinlikle uzak durulması gereken bir ürün. Bu telefon ile öğrendiğim paylaşmak istediğim bir bilgi de telefonların performansını birinci derecede etkileyen işlemci üzerine olacak: Telefonun 1.7GHz’lik sekiz çekirdeği aslında bilindik rakiplerine göre düşünüldüğü kadar performans gösteremiyor. Çekirdek ve işlemci saat frekansının yanında işlemcinin mimari özellikleri daha ön plana çıkıyor. Misal aynı çekirdek sayısına ve saat frekansına sahip gümüz ve 3 yıl önce üretilen bir intel i5 işlemciyi karşılaştırmak gibi. Aralarında ciddi başarım farkları var. Sonuç olarak telefonumuz seri çalışıyor fakat 1.7GHz octacore işlemci Antutu teslerinde bilindik rakiplerine göre çok geride. Victor U2 27000 puan alırken çok daha modern bir işlemci kullanan (4×1.5Ghz+4×2.1GHz) Note 5 66000 gibi bir puan almış.  GHz olarak karşılaştırırsanız bir tanesi 1.7GHz x 8=13.6GHz, diğeri de 4×1.5Ghz+4×2.1GHz = 14.4GHz Performansa baktığınızda da biri diğerinin 2 katından fazla. İşte nesil ve mimari farkı.

Çekirdek sayısı ve GHz herşey demek değil.

Yazılım desteği nasıl?

Tek kelime ile çok kötü. Bu yazıyı yazarken ürün bilgi sayfası bile 404 hatası veriyordu. Ürün çıkalı 2 yıla yakın oldu ve ithalatçının sayfasında Android güncellemesini bırakın orjinal room’u indirebileceğiniz bir sayfa bile yok.

Bu yazıyı yazmamın nedeni?

Sevgili Hepsiburada.com mağdurları, ben yandım siz yanmayın, kurnazların tezgahına düşmeyin, akıllı olun, canınız sıkılmasın

Hepsiburada.com ile yazışmalarım

 

 

Talep No: BAT-623-25934
 
Yanlış ve hasarlı ürün tamirden geldi (72415070)
 
Tarih / Saat
 
Soru: 000020586834 bildirim numarası ile açtığım bildirimde telefonumun dokunmatiğinin arızalı olduğunu bildirerek ürünü size gönderdim. Ürün 45 gün sonra tamir edildiği bilgisi ile tarafıma gönderildi (dün itibari ile). Fakat, tamir edilerek gönderilen ürünün üzerinde yanıklar, kırıklar ve ezikler var. Telefonun seri (S/N) ve imei numaralarını bende fatura örneği ile karşılaştırdığımda faturadakiler ile tutmuyor ama gelen kutu ile tutuyor. Yani kutu benim ama cihaz değil. Ayrıca size gönderdiğim şarj cihazı ve orjinal fatura da kutudan çıkmadı. Sonuç olarak beni 45 gün beklettiniz ve gelen ürün sağı solu ezik kırık ve imei numarası bana ait değil. Ayrıca telefonun servis tamir raporunda ekranı değiştiği yazıyor, ekranın kenarlarında ve hoparlor kısmında kimyasal yapıştırıcı artıkları da var. Kısaca telefon haşat durumda. Telefonun her yeri kırık ve ezik içinde ve S/N ve imei numaraları bana ait değil. Şimdi bu hatayı düzeltmek için tekrar size göndereceğim ve eminimki hızlı hepsiburada beni 45 gün daha telefonsuz bırakacak. Telefonun bedelinin iadesini veya yenisi ile değiştirilmesini talep istiyorum.
05.10.2015 20:07:27

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürünü için arıza iade departmanına konu iletilmiştir. Ürünle ilgili durumun incelenmesinin ardından tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

05.10.2015 20:17:58

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişiniz de bulunan Victor U2-Beyaz ürünü Yurtiçi Kargo 602021486 gönderi kodunu kullanarak 7 iş günü içinde ücretsiz gönderebilirsiniz. Ürün tarafımıza geldiğinde arıza iade departmanı tarafından gerekli işlemler sağlanacak ve tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Kargo paketinin üstüne EVRİM KAVALOĞLU DİKKATİNE yazan bir not eklemenizi önemle rica ederiz.

Ürününüzün takibini sitemizde ” HESABIM / KOLAY İADE /BAŞVURU TAKİBİ” bölümünden 20593834 bildirim / takip numarası ile takip edebilirsiniz.

Firmamızın adres bilgileri aşağıda belirtilmiştir;
D-Market Elektronik Hizmetler A.Ş. 
Mimar Sinan mah. Karadeniz cad. No:152
Sultanbeyli – İstanbul

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

 

Talep No: KKL-941-37732
 
20593834 bildirim numarası (72415070)
 
Tarih / Saat
 
Soru: 20593834 bildirim numarası ile sisteme eklenen sorunumun akibeti ve hangi süreçte olunduğu ile ilgili bilgi talep ediyorum.
16.10.2015 23:00:59

Cevap: Değerli Müşterimiz,

Ürünün kargo takip bilgileriniz henüz sisteme yansımamıştır.

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürününüz tarafımıza ulaşmış olarak görülmemektedir. Kargo takibinizi sağlayabilmemiz için ürünü kargoya verdiğinizde size iletilen Yurtiçi Kargo 12 haneli kargo takip numarasını tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

18.10.2015 10:08:30

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürününüz tarafımıza ulaşmış olarak görülmemektedir. Kargo takibinizi sağlayabilmemiz için ürünü kargoya verdiğinizde size iletilen Yurtiçi Kargo 12 haneli kargo takip numarasını tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

20.10.2015 08:37:11

Cevap: Değerli Müşterimiz,

Aşağıdaki tarafımıza göndermiş olduğunuz sorunuz ile ilgili sizden bazı bilgiler ya da onayların alınması doğrultusunda işlem yapılabilecektir. Ancak bu süre içinde bize herhangi bir geri dönüşünüz görünmediği için sorunuzu sonlandırmak durumunda kalıyoruz. Sorunuz sonlandırıldıktan sonra dilerseniz bize 48 saat içinde aynı mail üzerinden geri dönüş yapabilirsiniz. 48 saat içinde aynı mail üzerinden geri dönüş yapmadığınız takdirde sorunuz kapatılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

 

 

Talep No: FZD-768-54087
 
Akıbet sorma (72415070)
 
Tarih / Saat
 

Soru: 20593834 bildirim numarası ile sisteme eklenen sorunumun akibeti ve hangi süreçte olunduğu ile ilgili bilgi talep ediyorum. Yurtiçi Kargo 12 haneli kargo takip numarası 504172065614 ile EVRİM KAVALOĞLU DİKKATİNE gönderilmiştir. 

Bu durumu en kısa zamanda çözemez iseniz hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım. IMEI numaram 2,5 aydır kim bilir kimin elinde.

25.10.2015 11:59:51

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürünü için arıza iade departmanına konu iletilmiştir. Ürünle ilgili durumun incelenmesinin ardından tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Ürününüzün takibini sitemizde ” HESABIM / KOLAY İADE /BAŞVURU TAKİBİ” bölümünden 20593834 bildirim / takip numarası ile sağlayabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

25.10.2015 12:48:42

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürünü incelenmesi için servise gönderilmiştir.

Ürününüzün takibini sitemizde ” HESABIM / KOLAY İADE /BAŞVURU TAKİBİ” bölümünden 20593834 bildirim / takip numarası ile sağlayabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

28.10.2015 15:52:50

Soru: Ürünü size 9.10.15 tarihinde göndermişim. Bu sizin yazdığınız inceleniyor cevabı sizce ne kadar anlamlı 19 gündür nasıl bir inceleme yapıldığı hakkında tarafıma detaylı bilgi verilmesini talep ediyorum. 

7.9.15 de arızalı ürünümü size gönderdim. 45 gün sonra bana sağı solu kırık ve bana ait olmayan bir ürün gönderdiniz. Bugün tarih 28.10.15 aradan 2 aya yakın bir süre geçmiş ve burada benim hiçbir kabahatim yok iken beni 2 aydır telefonsuz bırakıyorsunuz. Bu konu hakkındaki hepsiburada.com kuralları hakkında detaylı bilgi talep ediyorum. 

Yukarıdaki her 2 konu hakkında da detaylı bilgi talebimi yerine getiriniz.

28.10.2015 19:09:38

Cevap: Merhaba Özgür Bey,

28/10/2015 tarihinde ürün gönderilmemiş olup, ilgili tarihte tarafımıza bilgi verilmiştir. 

Ürün inceleme, onarım işlemleri servis tarafından yapılmaktadır. Firmamız bünyesinde servis hizmeti veren departman bulunmamaktadır. Ürünle ilgili servisten gönderim aşamasında sehven bir durum söz konusu olmuş olabilir. Yaşanan sorun için özür dileriz. Servisten tarafımıza aktarılacak bilgiye istinaden sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Saygılarımızla.

 

29.10.2015 09:13:19

Soru: “Ürün inceleme, onarım işlemleri servis tarafından yapılmaktadır.Firmamız bünyesinde servis hizmeti veren departman bulunmamaktadır. ” 

Bu bildiğim birşey. 

“Ürünle ilgili servisten gönderim aşamasında sehven bir durum söz konusu olmuş olabilir.” 

Bu da bildiğim birşey. 

Yukarıda sorduğum ve yanıtlamadığınız tekrar soracağım soru şu: 

Servisin incelemeye aldığı günden bugüne 19 gün geçmiş. Bu sürede yapılan işlemin ne olduğu ve hepsiburada.com politikalarına göre bu sürenin uzunluğu nedir, diyelim ki sizin inceleme dediğiniz süreç 18 gün daha sürdü. Toplam 36 gün yapar. Yani süre limitiniz nedir? 

Sonuç olarak telefonumu 20 ağustos da size göndermişim bugün tarih 29 ekim, 2 aydan fazla süredir telefonsuzum. Süreç ve süreler hakkında hepsiburada.com politikasını merak ediyorum? Bu konuda bilgi talep ediyorum.

29.10.2015 13:25:58

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürünü için arıza iade departmanına konu iletilmiştir. Tarafımıza aktarılan bilgi sizlere iletilecektir.

Ürününüzün takibini sitemizde ” HESABIM / KOLAY İADE /BAŞVURU TAKİBİ” bölümünden 20593834 bildirim / takip numarası ile sağlayabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

30.10.2015 08:58:59

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürünü için arıza iade departmanına konu iletilmiştir. Tarafımıza aktarılan bilgi sizlere iletilecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

02.11.2015 13:41:45
Soru: 20 Ağustos 2015 tarihinde tarafınıza gönderdiğim cep telefonumun tarafınızdan kayıp edilmesi ve yerine konulmaması nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı bildiririm.
02.11.2015 15:52:27

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürünü için arıza iade departmanına konu iletilmiştir. 

Tarafımıza aktarılacak bilgiye istinaden sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

02.11.2015 19:05:07

Soru: Bu yaptığınız resmen utanmazlık 8 ağustosta gönderdiğim telefonumun akıbetini 20 gündür soruyorum, standart inceleniyor mesajı gönderiyorsunuz. 

Bir “insan” yok mu orada ilgilenip hak ettiğim gibi bir cevap verebilecek. 

Harbiden utanmazlık yaptığınız.

Talep No: MEE-463-16110

 
D-Market suç duyurusu (21017877)
 
Tarih / Saat
 
Soru: Başvuru Metni: 436165 TİCARET SİCİL NUMARALI, KUŞTEPE MAH. MECİDİYEKÖY YOLU CAD. TRUMP TOWERS KULE 2 KAT:2 NO:12 34387 ŞİŞLİ-İSTANBUL ADRESİNDE İKAMET ETMEKTE OLAN D-MARKET ELEKTRONİK HİZMETLER VE TİC. A.Ş. KİŞİSEL AMAÇLARLA KULLANDIĞIM, ***233060080**** ***2330600**** IMEI NUMARALARINA SAHİP TELEFONUMU 20 AĞUSTOS 2015 TARİHİNDE TEKNİK SERVİS HİZMETİ SIRASINDA KAYBETMİŞTİR. BU TARİHTEN GÜNÜMÜZE KADAR İLGİLİ FİRMA CEP TELEFONUMUN AKIBETİ HAKKINDA BİR BİLGİLENDİRME YAPAMAMIŞTIR. 20 AĞUSTOS 2015 TARİHİ İTİBARİ İLE YUKARIDA IMEI NUMARALARINI BELİRTTİĞİM ADIMA FATURALI CEP TELEFONUM ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞECEK SUÇ OLUŞTURACAK OLAYLAR İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR MESULİYETİMİN OLMAYACAĞI HAKKINDA BİLDİRİM VE İHBARIMDIR. AYNI KONUDAN HAREKET İLE TELEFONUMU BÜNYESİNE KABUL EDEN VE 2 AY 10 GÜNDÜR AKIBETİ HAKKINDA TARAFIMA BİLGİ DÖNÜŞÜ YAPMAYAN İLGİLİ ŞİRKET HAKKINDA YASAL SÜRECİN BAŞLATILMASI İÇİN GEREĞİNİ BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM.
02.11.2015 16:09:23

Cevap: Merhaba Özgür Bey,

21017877 siparişinize ait ürün kaydı bulunmamaktadır. Sipariş numaranızı kontrol ederek tarafımıza bilgi vermenizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

03.11.2015 14:40:11
Soru: sipariş no: 72415070
ürün: Victor U2
03.11.2015 19:25:45

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyaz ürünü için arıza iade departmanına konu iletilmiştir. 

Tarafımıza aktarılacak bilgiye istinaden sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

04.11.2015 11:38:47

Soru: Başbakanlık iletişim merkezi üzerinden hakkınızda suç duyurusunda bulunmuştum. 

Durumu ilimde bulunan tüketici hakem heyetine de ileteceğim. 

Tarafıma 75 gündür yaşattığınız sıkıntıyı ilelebet kalmak üzere bloğumda da paylaşacağım (tankado.com). 

Cidden çok komiksiniz. :) 

04.11.2015 15:25:48

Cevap: Merhaba Özgür Bey,

Servisten tarafımıza henüz bilgilendirme yapılmamıştır.

Yaşanan gecikme için üzgünüz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

05.11.2015 15:51:42

Cevap: Değerli Müşterimiz,

72415070 nolu siparişinizde yer alan Victor U2-Beyazürününüz iade alınmıştır. Alınan bu iadeye ait ödeme bilgileri aşağıdaki gibidir:

• Siparişinizdeki iadeye istinaden, 704,47 TL’lik tutar 05.11.2015 18:00 tarihinde Hepsiburada tarafından DENİZBANK A.Ş. kredi kartınıza iade edilmiştir. DENİZBANK A.Ş.’nin bu tutarı kredi kartı hesabınıza yansıtma süresi ortalama 8 iş günüdür. Bu süre tamamen DENİZBANK A.Ş. tarafından belirlenmektedir. Geri ödemenizin hesabınıza yansımasını DENİZBANK A.Ş. ile takip edebilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

“Hepsiburada ile ve Victor U2 deneyimi” için 2 yorum

  1. burda temel sorun, bir firma gerçekden çok büyüdüğünde, ve arkadaki personel sayısının yetersiz kaldığında, eldeki personelin otomasyonun el verdiği ölçüde iş yapabilir hale geldiğinde, olan laylaylom durum bu, eğer bunun altından kalkamazsan, işte böyle yavaş yavaş imaj zedeler ve küçülmeye doğru gidersin, ben yıllar öncesinde bu duruma düştüm ve alakayı kestim, bir kere aradım birşey sormak için 164. siradasiniz dediydi :)))

  2. kesinlikle almayın. entry böyle başlasın ki devamını okumayacak olanlar bunu görsün yeter.
    performans canavarı olarak geçiyor piyasada, doğrudur. 8 çekirdekli hızlı falan ama 3100 mah bataryası olmasına rağmen bataryası sanki evde kendi imkanlarıyla var olmuş gibi. mümkün değil 1 gün yetmez şarjı, interneti genel olarak açık olanlar için söylüyorum ve ben telefonumda oyun bile bulundurmam, ona rağmen 1 gün yetmiyor şarj. geçenlerde batarya öldü, batarya sipariş edebileceğim tek yer markanın kendi sitesi, başka hiçbir yerde bulamadım. sipariş ettim, 1 haftadır onay e-postası bile gelmedi. e-posta atıyorum dönüş yapmıyorlar, arıyorum açan yok. yani müşteri memnuniyeti berbat. telefon da sadece hızlı, başka hiçbir özelliği yok. 1 sene kullandım ve hiçbir güncelleme vermediler telefona. kesinlikle önermiyorum, düşmanım olsa ona bile aldırmam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.