Adobe After Effects ve Videocopilot Eklentileri

adobe-after-effects.jpg

Adobe After Effects, bir video düzenleme programıdır. Görsel (sihir, patlama, yanma, şimşek v.s) efektleri video üstüne monte edebilir, yazılara animasyon verebilir, videoları üst üste bindirebilir, herhangi bir resmi veya videoyu hareket eden bir nesnenin üstüne yerleştirebilirsiniz. Alanında çok popüler olan bir program olduğundan çok fazla plugin (sonradan eklenebilen özellikler) bulundurur ancak bazıları ücretlidir.

Adobe after effect ve videocopilot araçları kullanılarak hollywood standartlarında film efektleri elde etmek öyle kolayki bu konudaki başarınız hayal gücünüzle sınırlı. Filmlerdeki o şatafatlı efektlerin aslında çok da zor olmadığını göreceksiniz.

Twitch videocopilot araçlarında biri ve After Effects programına bir eklenti olarak yükleniyor. Twitch genel olarak birçok efekti aynı anda senkronize etmek ve stilistik efektler oluşturmak için kullanılıyor. Aşağıda Twitch ile yapılmış çalışmaya ait bir film var.


Twitch örnek çalışması

Twitch’in eğitim filmini izlemek için tıklayın.

Videocopilot araçlar topluluğunda ana sayfasından erişebileceğiniz, sinema sektörüne yönelik Action Essintials, Pro Scores, Evolution, Riot Gear, The Bullet, Film Magic Pro ve Real Clouds gibi birçok araç bululnmaktadır.


Riot Gear örnek çalışması


The Bullet örnek çalışması


Film Magic Pro Örnek çalışması


Seriout FX Sinema Efekleri

Sizin için faydalı olabilecek bazı önemli bağlantılar: Adobe After Effects Dersleri, Film Magic Pro eğtim filmi, Gerçek bulutlar, Serious One DVD

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.