Virtualbox E_FAIL 0x80004005 hatası ve çözümü

Virtualbox’ın ansızın E_FAIL 0x80004005 kodlu hatayı verdiğinde ilgili log dosyasında dünya kadar anlamsız kayıt görebilirsiniz. Hatanın temel nedeni Windows’un sistem dosyalarından bir veya birkaçının zarar görmüş olması. Tamir etmek için sfc /scannow komutunu çalıştırabilirsiniz (sfc: System File Checker). Windows bozulmuş dosyaları tespit edip düzeltmek için yeniden başlatma isteyecektir. Komutu çalıştırmak için bir komut istemi penceresi açın ve yukarıdaki komutu yazın.

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

“Virtualbox E_FAIL 0x80004005 hatası ve çözümü” için 2 yorum

  1. İyi günler VurtualBox ta bir sorunum bulunmakta yardımcı olacağınız umudu ile size yazmak ihtiyacı duydum. Dizüstü bilgisayarıma Windows10 yüklü iken VirtualBox kurdum elimde bir program var oda Windows ME de çalışmakta Bunu sanal olarak uzun süre kullandıktan sonra bir gün sanalı açarken Siyah VirtualBox sayfası geliyor belli bir süre sonra Windows Me sayfası geliyor wisdows’a girmek için normal, adım adım gibi dört seçenek geliyor birini seçiyorum. Sonucunda ”yükleme hatası kayebord.drv Windows a yeniden yükletin,, hata mesajı çıktıktan sonra güç kapalı mod’ una geliyor. Tahminimce sanalın kayebord driver dosyası hasar görmüş veya silinmiş sanal açılabilmesi için sanala bunu yüklenen bir sistem var mı? Yardımcı olabileceğiniz ümidi ile şimdiden teşekkür ederim.

    1. Merhaba,
      Sanırım tahmininiz doğru klavye sürücü dosyası zarar görmüş veya bir şekilde Virtualbox ile uyumsuz bir sürücü yüklenmiş.
      Sizin yerinizde olsaydım, VDI dosyasını poweriso veye winmount gibi araçla açıp içindeki programı alarak yeni bir VB makinasına kopyalardım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.