Virtualbox E_FAIL 0x80004005 hatası ve çözümü

Virtualbox’ın ansızın E_FAIL 0x80004005 kodlu hatayı verdiğinde ilgili log dosyasında dünya kadar anlamsız kayıt görebilirsiniz. Hatanın temel nedeni Windows’un sistem dosyalarından bir veya birkaçının zarar görmüş olması.

Tamir etmek için sfc /scannow komutunu çalıştırabilirsiniz (sfc: System File Checker). Windows bozulmuş dosyaları tespit edip düzeltmek için yeniden başlatma isteyecektir. Komutu çalıştırmak için bir komut istemi penceresi açın ve yukarıdaki komutu yazın.

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

“Virtualbox E_FAIL 0x80004005 hatası ve çözümü” için 3 yorum

 1. İyi günler VurtualBox ta bir sorunum bulunmakta yardımcı olacağınız umudu ile size yazmak ihtiyacı duydum. Dizüstü bilgisayarıma Windows10 yüklü iken VirtualBox kurdum elimde bir program var oda Windows ME de çalışmakta Bunu sanal olarak uzun süre kullandıktan sonra bir gün sanalı açarken Siyah VirtualBox sayfası geliyor belli bir süre sonra Windows Me sayfası geliyor wisdows’a girmek için normal, adım adım gibi dört seçenek geliyor birini seçiyorum. Sonucunda ”yükleme hatası kayebord.drv Windows a yeniden yükletin,, hata mesajı çıktıktan sonra güç kapalı mod’ una geliyor. Tahminimce sanalın kayebord driver dosyası hasar görmüş veya silinmiş sanal açılabilmesi için sanala bunu yüklenen bir sistem var mı? Yardımcı olabileceğiniz ümidi ile şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba,
   Sanırım tahmininiz doğru klavye sürücü dosyası zarar görmüş veya bir şekilde Virtualbox ile uyumsuz bir sürücü yüklenmiş.
   Sizin yerinizde olsaydım, VDI dosyasını poweriso veye winmount gibi araçla açıp içindeki programı alarak yeni bir VB makinasına kopyalardım.

 2. Result Code: E_FAIL (0X80004005)
  Component: SnapshotMachine
  Interface: IMachine {300763af-5d6b-46e6-aa96-273eac15538a}
  Kali linux 2022.3 Virtualbo…..
  -Erişilemez

  Yaptığım Hata: Kali de ekran kaydı alırken leptop un kastığını farkettim ve eski ekran kayıtlarını vırtulbox üzerinden silmek istedim
  kabul etmedi silinmedi bende c de gösterdiği uzantıya gidip ilgili kalssördeki interface bulup manuel sildim
  sonrasında bu sorun ile karşılaştım … Dönüp çöp kutusundan geri yükle yaptım ama işe yaramadı
  kali yi açmaya çalışırken “Erişilemez” yazıyor altında yandaki görselde de üstte yazan hatayı veriyor çok inceledim ama çözümü bulamadım…
  Kaliyi tekrar silmek yüklemek istemiyorum lütfen yardım edermisiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.