Siteground.com Hosting İncelemesi

Birkaç gün önce meşhur phpclasses‘ın hosting tavsileri dikkatimi çekti. Buradan görebileceğiniz gibi oldukça cazip özelliklerde hosting’ler bulmak mümkün. Çoğunun arasında fazla fark olmamasına rağmen tercihimi SiteGround‘dan yana kullandım. SiteGround’ın aylık $2.95 olan sınırsız disk alanı ve bandwidth‘e sahip paketinden satınaldım. Kayıt olup ödemeyi tamamladıktan hemen sonra cpanel bilgilerinizi adresinize gönderiyor. Reverse IP Lookup ile gördüğüm kadarıyla firma şu sıralar yeni bir sunucusunu devreye almış ve üzerinde barındırılan domain sayısı oldukça az. Datacenter’ı USA’da olan SiteGround‘ın Türkiye’den ping ortalaması 40ms civarlarında.

Web hosting


$2.95‘e sınırsız bandwidth ve disk alanı cazip gibi gözüksede, bu tarz ekonomik hostinglerin açıkça belirtilmeyen bazı sınırlamaları olabiliyor. SiteGround’da gördüğüm bazı sınırlamalar şöyle:

  1. 1 Aylık paket satılmıyor enaz 1 yıllık paket almalısınız
  2. Sunucuda en fazla 150.000 dosya barındırabiliyorsunuz
  3. Hesabınıza bağlı olarak aynı anda çalıştırılabilecek proses sayısı 20 ile sınırlandırılmış
  4. Firma, hosting ve dns ile ilgili hemen hertürlü teknik sorunu kendi başınaza çözebileceğiniz detaylı bir destek sayfasına ve sorun çözücü yazlım araçlarına sahip.
  5. Canlı veya e-posta yolu ile alacağınız destek hizmet ücretli. Aylık $4.5. Çoğu durumda buna gerek kalmıyor, önceki maddede belirttiğim gibi sağlanan araçlar yardımıyla işinizi kendiniz halledebiliyorsunuz.

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.