Wireless Modemi En Uygun Yere Yerleştirmek

  08/27/2010, Yazar: Özgür Koca, Kategori: İndirme

Makalemizin ilk kısmında ağ kurulumu ile ilgili detayları adım adım inceleyeceğiz. Birçok kullanıcı modemlerini varsayılan ayarlarda kullanmayı tercih eder. Bu her ne kadar doğru bir seçim olsa da kimi zaman problemlere de neden olabilir.

Modemi en yüksek ve en merkezi konuma yerleştirmek, kablosuz ağ kurulumunun en temel kuralıdır. Fakat kimi zaman bu konumu bulmak pek kolay olmayabilir. Ücretsiz bir araç olan Ekahau HeatMapper ile kablosuz modeminizin en iyi performansı sağlayacağı noktayı bulmak mümkün.

İlk olarak kablosuz modeminizi kurun ve ardından yazılımı dizüstü bilgisayarınıza yükleyin. Program ilk açılışta bir ev planı kullanmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Şayet elinizde bulunduğunuz evin planı var ise bu aşamada programa JPG, GIF, PNG veya BMP formatlarında yükleyebilirsiniz. Fakat herhangi bir plan yok ise programın standart zeminini kullanabilirsiniz.

Ardından dizüstü bilgisayarınızı alın ve bulunduğunuz bölgede dolaşarak sol tıklama ile işaretler koyun. Bu aşamada program sinyal kuvvetini hesaplayarak kaydediyor ve kablosuz ağ haritanızı oluşturuyor.

Programın oluşturduğu haritada güçlü sinyaller yeşil renkte, zayıf sinyaller ise kırmızı renkte gösteriliyor. Daha iyi bir bölge bulmak için modeminizi farklı bir alana taşıyarak aynı işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/konu/kablosuz-aglarda-problemlere-son_21392.html

wireless sinyal ölçme (168), wireless sinyal ölçme programı (86), wireless sinyal seviyesi ölçümü (78), wifi sinyal ölçme programı (49), wifi sinyal ölçme (38), wifi şifre kırma programı indir gezginler (38), wireless şinyal ölçer (32), heatmapper (23), wifi sinyal ölçer (20), wireless sinyal gücü ölçme (18), wireless sinyal gücü ölçme programı (18), wireless sinyal ölçme programları (16), kablosuz modem konumu (14), ekahau heatmapper (13), kablosuz sinyal ölçme (12)
Biraz gürültü yapın

Not: Yazdığınız yorum yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.


  Yorumlara eposta ile abone ol


  • (c) 2005-2009 Wordpress Tema: Tankado & Theme by Tankado.com