Tankado.com

SAV: Cep telefonu nasıl dinlenir

Aşağıda adresleri yer alan firmaların ürettiği cep telefonu yazılımları hakkında kısa bir teknik bilgilendirme yapmak istiyorum. Lütfen burada yazdıklarımın teknik açıdan doğruluğuna ve gerçekliğine kanaatiniz TAM olsun.


Dikkate almanızı istediğim senaryonun gerçek olma olasılığı vardır ve teknik olarak tamamen mümkündür. Cüzi sayılabilecek lisans ücretini veren her telefon kullanıcısı kolaylıkla bu programları edinebilir ve bir telefona yükleyebilir.

CEP TELEFONUNUZA AŞAĞIDA WEB ADRESLERİNİ VERDİĞİM PROGRAMLARDAN BİRİ YÜKLENMİŞ OLABİLİR.

Sözünü ettiğim programların yüklü olup olmadığı anlaşılabilir. Bu yazılımların uzaktan komut gönderilerek sanki hiç yüklenmemiş gibi kendi kendisini silmesi sağlanabilir. Ajan program, kaldırılmış olsa da her zaman geride kalıntılar vardır, yeterki bu kalıntıları (kanıtları) toparlayacak uzmanı bulun.

Sözünü ettiğim ajan yazılımların temin edilebileceği internet siteleri:

2 Yıl önce tanıttığım Cep turuvası
http://www.tankado.com/index.php?2006/10/17/159-flexispy-cep-turuvasy

Bunun dışında yaklaşık olarak 30K dolara satın alınabilecek frekans dinleme donanımları vardır. Cep telefonu teknolojisi 20 yıllık bir teknolojidir, günümüze kadar değişmeyen bu teknolojinin birçok zayıflığı tespit edilmiş ve birçok kişi ve kurum tarafından suistimal edilmektedir.

Bu donanımlar sadece bulunulan hücredeki baz istasyonlarından gerçekleşen ses haberleşmesini yakalayabilmekte ve kayıt olanağı vermektedir.

Devlet imkanları düşünüldüğünde bunların hiçbirinden bahsetmeye gerek kalmaz.

Umarım verdiğim bilgiler işinize yarar.

Yazan: Tankado

Exit mobile version