Windows 7 de Messenger’ı bildirim alanına gönderme

Windows Vista, XP ve önceki sunucu sistemlerde Windows Live Messenger (WLM) çalışmaya başladığında kendini sistem tepsisi adı da verilen bildirim alanına bir simge olarak yerleştiriyordu. Malesef Windows Live Messenger’ın son sürümü Windows 7 işletim sisteminde bu davranışı sergilemiyor. Bunun yerine görev çubuğunda bir pencere düğmesi olarak yer alıyor. Bu durum öncekine alışmış olanlar için konforlu değil.

WLM’ı eski klasik davranışına geri çevirmek için WLM uygulamasının uyumluluk modunu değiştirmek yeterli oluyor. WLM’ın dosya adı olan msnmsgr.exe‘ın dosya özelliklerinden uyumuluk modunu Windows Vista olarak değiştirdiğinizde sorun çözülüyor.

Bu işlemi yapmak için Windows Live Messenger kısayoluna sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini tıklatın.

Açılan özellikler penceresinden “Dosya konumunu aç” düğmesine tıklatarak “msnmsgr.exe” uygulamasının kayıtlı olduğu klasörü açın.

“msnmsgr.exe” dosyasına sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini tıklatın. Açılan özellikler penceresinin “Uyumluluk” başlıklı sekmesinden programın çalıştırılacağı uyumluluk modunu “Windows Vista” olarak seçin.

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.