Windows 10 MTP sürücü sorununu gidermek

Windows 10’un N veya KN sürümünü yüklemiş iseniz Android cihazınızın diskini görmekte sorun yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni N ve KN sürümlerinde olmayan MTP (Media Transfer Protocol) desteğidir.

Cihazınızın (telefonunuzun) android sürücüsünü yükleseniz dahi MTP desteği olmadığı sürece Bilgisayarım ekranında fotograf ve videolarınızı aktarabileceğiniz cihaz görünümü belirmez.

Sorunu çözmek için kullandığınız Windows sürümüne uygun “Media Feature Pack” i yüklemelisiniz. Bu paket ile birlikte bilgisayarınıza Windows Media Player ile birlikte gerekli sürücüler de kurulacak.

Buraya tıklatarak ilgili paketi Microsoft’un sitesinden indirin ve kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra cihazınızın diskine ulaşabileceksiniz.

Windows N ve KN sürümleri nedir?

Avrupa Komisyonu’nun rekabet karşıtı uygulamalar yüzünden Windows’tan çıkarmaya zorladığı Windows Media Player ve ön yüklü gelen benzer uygulamaların da dahil olmadığı Windows sürümü. Bu sürümde Windows Media Player, Müzik, Video, Ses Kaydedicisi ve Skype bulunmamakta.

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.