Rusya programcı yetiştirme atağında

Yazının sonunda bulabileceğiniz habere göre, Rusya‘nın eğitimden sorumlu kurumu (bizdeki milli eğitim bakanlığı) CodeGear’dan 1 milyon adet yazılım geliştirme programı lisansı satın almış. Satın alınan lisanslar CodeGear’in Delphi®, Delphi for .NET, and C++ Builder® yazılımlarının, birinci(primary) ve ikinci(secondery) seviyedeki öğrencilere programlama ve uygulama geliştirme eğitimi vermek için kullanılacak.

Haberde CEO Jim Douglas’in soylediğine göre Rus öğrencilerin Delphi ve Pascal kullanımında uzun bir geçmişi var. Satın alınan yeni nesil geliştirme araçlarıyla yeni nesil yazılımların üretilebileceğini söylüyor.

Adres http://www.codegear.com/article/37605

İmrenmemek elde değil dostlar.Yazılım teknolojilerine yapılan yatırımların hakkını ancak gerekli donanıma ve formasyona sahip eğitimciler verebilirler. Yapılan yatırımın karşılığının alınacağına eminim. Microsoft geliştirme araçlarının (.Net IDE’leri) dışında da bir tecih yapılması iyi ve güçlü alternatiflerin de olduğunu gösteriyor.

Ne söyleyelim ki.. Darısı başımıza.

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.