Plupload ile dosya yüklemek

plupload_ile_dosya_yuklemek

Plupload oldukça güzel bir dosya yükleme script’i. Web sayfanız üzerinden aynı anda birçok dosya seçip sunucuya yükleyebilirsiniz. Flash, HTML5 gibi birçok yöntemle dosya yüklemesi yapabilen bu ücretsiz script’in en güzel özelliği resim dosyalarını upload etmeden önce yeniden boyutlandırabiliyor. Böylece yüksek boyutlu fotografların yükleme zamanı kısalıyor. Buradan örnekleri inceleyebilirsiniz. Kendi arabirimini kullanmadan da JQuery ile  yükleme yaptırtmak mümkün (custom example da örneği gösterilmiş) Ayırca script, resim dosyalarını göndermeden önce ön izleme de sunabiliyor ve dosyaları sürükle bırak desteği ile de seçtirebiliyor. Ayarlamanıza izin verdiği chunk_size parametresi  gigabyte’larca veriyi zaman aşımına uğramadan (sunucudaki php betiği için) parçalar halinde de upload edebiliyor. Hazırladığım örnek dosyayı indirerek, kendiniz de deneyimleyebilirsiniz.

[Yükleme bulunamadı.]

index.html dosyasının içeriği:

upload.php dosyasının içeriği:

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

“Plupload ile dosya yüklemek” için bir yorum

  1. Merhaba Hocam verdiğiniz Bilgilerden Dolayı teşekkür ederim. Bende aslında asp C# programlama dilleri üzerine yoğunlaşmış pic basic ve micro c gibi elektronik tabanlık programlama görmüş acemilerden birisiyim. Konu başlığını aratmamın sebebi ise çalışmış olduğum kurumda kendi ağımız iççinde beliki ileride dışarıdanda kullanıcıların dosya sürükleyip yükleyebilmelerini ve aynı zamanda indirebilmielerini sağlayacak küçük çaplı bir otomasyon yapmak istiyor olmamdır.Sizin bilgi ve tecrübelerinizle birlikte nasıl bir yol izlemem gerekir sizce ? Xampp ile sunucu ve veri tabanı kurmam gerek sanırım ama dediğim gibi acemiyim sunucuuyu kurdum birde istemciler için bunları Panel Tasarlamalıyım vericeğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.