WP OnlyWire Auto Poster Plugin

OnlyWire (OW) sitesinden daha önce bahsetmiştim. lionstarr‘ın WordPress Blogları için yazdığı eklentiyi biraz revize ederek yeni özellikler ekledim. WP OnlyWire Auto Poster adını verdiğim bu eklenti yazdığım ilk WordPress Eklentisi. Eklentiyi bir süredir test edip hatalarını düzeltiyordum. Bununla birlikte yakında, yazmaya devam ettiğim katma değeri yüksek SEO eklentilerimi buradan WordPress Blogcuları ile paylaşacağım.

[Yükleme bulunamadı.]
onlywire-autosubmit-1

WP OnlyWire Auto Poster eklentisinin yönetim sayfası

WP OnlyWire Auto Poster eklentisi ile bloğunuzda yazmış olduğunuz yazılar otomatik olarak OnlyWire’a gönderiliyor. Ayrıca göndermeniz gerekmiyor. Tankado.com‘da da kullandığım eklenti başarıyla çalışıyor. Aklıma geldikçe yeni özellikler eklemeye devam edeceğim. 2.0 dan devraldığım eklentiyi fark olması açısından 3.0’dan itibaren devam ettireceğim. Sizlerin hata bildirimleri ve özel istekleri doğrultusunda eklentiyi geliştirmeye devam edeceğim.

Eklentinin kullanımından bahsetmek gerekirse;

Eklentiyi WordPress’e yükledikten sonra Ayarlar menüsü altındaki OnlyWire Auto Poster menü seçeneğinden yönetetiyorsunuz. Aslında çok da yönetilecek bir yanı yok. Bu sayfadan OnlyWire’daki hesabınızın kullanıcı adı ve parolasını kaydettikten sonra eklenti çalışmaya hazır hale geliyor. Artık bloğunuzda yayınladığınız her yazı yazı siz hiçbir efor sarfetmeden OnlyWire sistemini gönderilecek.

Yönetim sayfanızdan sosyal imleme sitelerine gönderilen yazılarınız hakkındaki sonuç raporlarına da ulaşabilirsiniz. Sayfada iki tür rapor var. İlk raporda OnlyWire’a gönderilen yazıların bir listesi yer alıyor. Liste üzerindeki gönderi başlığının üzerine gelirseniz  OW’a gönderilen comment (yorum) bilgisini de görebilirsiniz. Comment bilgisini Yazar adı, yazım tarihi, kategoriler ve eğer girmişseniz yazının özet kısmından oluşturdum.

onlywire-autosubmit-2

WP OnlyWire Auto Poster eklentisi gönderim raporları

Yönetim sayfasının altındaki listede ise arka planda OW’ın API arayüzü ile olan iletişimin raporları yer alıyor. Buradan yazıların neden gönderilemediği ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Son olarak sayfa üzerindeki “Reward the Author of this Plugin” yazılı düğmeden bahsetmek istiyorum. Düğmeye tıkladığınızda eklentinin tanıtım sayfası OnlyWrite hesabınız kullanılarak yayımlanacak. Düğme birkez tıklandıktan sonra görünmez olur. Sizden ricam eklentinin daha çok blogcu tarafından bilinebilmesi için düğmeye bir kez tıklamanız.

reward_button

Reward Düğmesi

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

“WP OnlyWire Auto Poster Plugin” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.