DreamPackPL: Bypass Windows Logon

Eğer windows şifrenizi unuttuysanız, DreamPackPL (DPPL) tam size göre. Bu program windows giriş ekranında dilediğiniz bir kullanıcı hesabı ile o hesabın şifresini sıfırlamadan giriş yapabilmeyi sağlıyor.

Windows şifresini kurtarmak veya sıfırlamak için birçok yöntem mevcut, örneğin Hiren CD‘sini kullanmak, L0pthCrack ile kaba kuvvet uygulamak veya en temiz yöntem olan RainbowTable kullanmak.

Bu konudaki tüm yöntemler işletim sistemi dışından gerçekleştirilerek hayat buluyor. Doğal olarak Windows’un bu tür ciddi güvenlik zaafiyeti oluşturan atraksiyonlara izin vermesi beklenemez. DreamPackPL Windows’un system32 dizinindeki sfcfiles.dll dosyasını modifiye edilmiş özel bir sürümle değiştirerek, Windows’un giriş ekranındaki parola doğrulama sürecini kendi kontrolü altına alıyor. Programı kullanmak için buraya tıklayarak indirin.

Eğer windows şifrenizi unuttuysanız, DreamPackPL (DPPL) tam size göre. Bu program windows giriş ekranında dilediğiniz bir kullanıcı hesabı ile o hesabın şifresini sıfırlamadan giriş yapabilmeyi sağlıyor.Windows şifresini kurtarmak veya sıfırlamak için birçok yöntem mevcut, örneğin Hiren CD‘sini kullanmak, L0pthCrack ile kaba kuvvet uygulamak veya en temiz yöntem olan RainbowTable kullanmak.Bu konudaki tüm yöntemler işletim sistemi dışından gerçekleştirilerek hayat buluyor. Doğal olarak Windows’un bu tür ciddi güvenlik zaafiyeti oluşturan atraksiyonlara izin vermesi beklenemez. DreamPackPL Windows’un system32 dizinindeki sfcfiles.dll dosyasını modifiye edilmiş özel bir sürümle değiştirerek, Windows’un giriş ekranındaki parola doğrulama sürecini kendi kontrolü altına alıyor. Programı kullanmak için buraya tıklayarak indirin.

Programı çalıştırdığınızda aşağıdaki ekranda görebileceğiniz gibi 3 seçenek mevcut. Giriş şifresini bilmediğimize göre 2. seçenek ile bir başlatma CD’si oluşturmak gerekiyor. Bu CD’ye ait imaj dosyasını oluşturabilmek için 400-600 MB civarında disk alanı ile bir Windows işletim sistemi CD’si gerekiyor. DPPL modifiye edilmiş sfcfiles.dll dosyasının pinball.ex_ ismiyle yer aldığı bir imaj dosyası oluşturacak.


DreamPackPL programının ekran görüntüsü

Daha sonra imajı bir CD’ye yazarak bilgisayarınızı bu CD’den başlatın ve CD’den yükleyerek kurtarma konsoluna geçin. Buradaki yönetici parolası’da baypas edilmiştir, boş geçebilirsiniz. Aşağıdaki komutları sırasıyla uyguladıktan sonra. Bilgisayarınızı normal olarak başlatın.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

Şimdi kullanıcı adı ve parola giriş kutularından birine dreamon yazarak DPPL arabirimine veya passoff yarak istediğiniz bir hesaba şifresiz olarak giriş yapabilirsiniz.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

Diğer anahtar kelimeler ve ve arabirimin özellikleri hakkında bilgi almak için DPPL proje sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yazan: Tankado

Yazar: Özgür Koca

Yazar - Tankado.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.