Babylon *.BGL DeCompiler

2
193

Babylon‘u bilmeyen azdır. Babyon çok kullanışlı bir çeviri programıdır. Ctrl+Sağ fare tuş bileşimi gibi bir yol ile imlecin bulunduğu  yerdeki kelimenin sözlük anlamını, anında istediğiniz bir dilde görüntüleyebilirsiniz.

Babylon’un yaygın kullanılmasın sağlayan iki önemli özelliğe sahip. Birincisi OCR yeteneği ile fare imlecinin bulunduğu yerdeki kelimeyi anında çevirmesi. Diğeri de sonradan ekleyebileceğiniz sözlükler ile Babylon’un çeviri yeteneğini genişletebilmeniz. Programın internet sitesinde hemen hemen tüm dünya dillerini barındıran çok büyük bir(1600‘ün üzerinde sözlük) sözlük kütüphanesi yer alıyor. Kütüphaneden dilediğiniz sözlüğü bilgisayarınıza indirip Babylon’a kolayca yüklemeniz mümkün.

Bu kütüphane, builder programı ile kendi sözlüğünü oluşturan ve paylaşan Babylon kullanıcıları sayesinde oluşmuş.

Kütüphanedeki sözlükler Zlib ile sıkıştırılarak derlenmiş BGL formatlı dosyalardan oluşuyor. Builder ile çalışırken kullandığınız ham dosyalar  BLS (okunabilir temiz metin dosyası) formatında kaydediliyor. Dilerseniz (sözlük sahibinin izni dahilinde) mevcut BGL dosyalarını BGL Decompiler ile kaynak formatına dönüştürüp daha da geliştirip genişletebilirsiniz. Dilerseniz farklı ortamlara da taşıyabilirsiniz.

[download#11#format=1]

Yazan: Tankado

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.