Youtube’un yasağını kaldırmak çok kolay

  07/11/2008, Yazar: Özgür Koca, Kategori: İnternet

Youtube‘a girebilmek için yurt içerisindeki DNS sunuculardan farklı bir DNS’i kullanacağız ve “youtube.com” yazarak gireceğiz. Ülkemizde mahkeme kararı gereği nerdeyse 2 aydır www.youtube.com sitesine IP bazlı engelleme getirilmişti. Ancak engelleme “youtube.com” adresine getirilmemiş gözüküyor. Buradan www. alt alan adının farklı bir IP adresine işaret ettiği anlaşılıyor.

Öncelikle bilgisayarınızın alan adlarını (domain name) sayısal adreslerine çevirmek için kullandığı DNS bilgisayarının adresini değiştireceğiz. Bu işlemei daha önce burada bahsettiğim OpenDNS’in adreslerini kullanarak yapacağız.

Ağ bağlantılarım->Özellikler (Sağ tık)->Yerel ağ bağlantısı->Özellikler(Sağ tık)->İnternet iletişim kuralları TCP/IP(Özellikler) ile ilgili penereye ulaştıktan sonra;

Yeğlenen DNS sunucu olarak 208.67.220.220
Diğer DNS sunucusu kısmına 208.67.222.222 adreslerini girin ve onaylayın.

Artık “youtube.com” yazarak (tırnaklar hariç) siteye giriş yapabileceksiniz.

Burada anlattığım DNS adres değişikliğinin nasıl yapıldığını daha ayrıntılı bir şekilde görmek için buraya tıklayın.

youtube yasak kaldırma (132), 22Find den nasıl kurtulurum (93), youtube yasagını kaldırma (78), youtube yasağı kaldırma (65), internet yasağını kaldırma (45), internet yasağı kaldırma (42), internet yasaklarını kaldırma (28), web page blocked nasıl kaldırılır (23), youtube yasağını kaldır (15), internet yasakları kaldırma (14), youtube yaş kısıtlaması kaldırma (12), windows 10\da yayimcinin engelini kaldırmak (2), e okul yasak kaldırmA (1), web page blocked kaldırma (1), youtube kısıtlaması kaldırma (1)
Biraz gürültü yapın

Not: Yazdığınız yorum yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.


  Yorumlara eposta ile abone ol


  • (c) 2005-2009 Wordpress Tema: Tankado & Theme by Tankado.com